Wyoming Secretary of State

2010 House Candidates
General Election Financial Disclosure Summaries

House District 1

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Mark A. Semlek (Republican)
N / A

House District 2

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Hans Hunt (Republican)
N / A

House District 3

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Frank Peasley (Republican)
N / A

House District 4

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Edward Buchanan (Republican)
N / A

House District 5

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Matt Teeters (Republican)
N / A

House District 6

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Richard L. Cannady (Republican)
N / A

House District 7

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Bryan Pedersen (Republican)

House District 8

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Bob Nicholas (Republican)
N / A
Ken McCauley (Democrat)

House District 9

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
David L. Zwonitzer (Republican)

House District 10

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
John Eklund Jr. (Republican)
N / A
Gary R. Roadifer (Democrat)

House District 11

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Mary A. Throne (Democrat)

House District 12

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Amy Edmonds (Republican)
N / A
Robert Aylward (Democrat)
N / A

House District 13

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Cathy Connolly (Democrat)

House District 14

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Kermit C. Brown (Republican)
N / A
Craig C. Cook (Democrat)

House District 15

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Donald Burkhart (Republican)
N / A
George Bagby (Democrat)
N / A

House District 16

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Ruth Ann Petroff (Republican)
Len Carlman (Democrat)

House District 17

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Stephen Watt (Republican)
N / A
Bernadine L. Craft (Democrat)

House District 18

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Allen M. Jaggi (Republican)
N / A

House District 19

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Owen Petersen (Republican)

House District 20

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Kathy Davison (Republican)
N / A

House District 21

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Robert McKim (Republican)
N / A

House District 22

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Bill Winney (Republican)
N / A
Jim Roscoe (Democrat)

House District 23

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Keith Gingery (Republican)
N / A

House District 24

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Sam Krone (Republican)
Vernel C. Gail (Libertarian)
N / A

House District 25

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Dave Bonner (Republican)
N / A

House District 26

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Elaine D. Harvey (Republican)

House District 27

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Mike Greear (Republican)

House District 28

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Lorraine Quarberg (Republican)

House District 29

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
John W. Patton (Republican)

House District 30

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Jon Botten (Republican)
N / A

House District 31

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Tom Lubnau II (Republican)
N / A

House District 32

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Norine A. Kasperik (Republican)
Duffy Jenniges (Democrat)
N / A

House District 33

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Daniel Cardenas (Republican)
W. Patrick Goggles (Democrat)
N / A

House District 34

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Rita Campbell (Republican)
N / A
Richard Brubaker (Libertarian)
N / A

House District 35

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Kendell Kroeker (Republican)
Jack Walts (Democrat)
N / A

House District 36

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Gerald Gay (Republican)
N / A
Mary Hales (Democrat)

House District 37

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Steve Harshman (Republican)
N / A

House District 38

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Bob Brechtel (Republican)
N / A
Wayne Beatty (Democrat)
N / A

House District 39

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Stan Blake (Democrat)
N / A

House District 40

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Mike Madden (Republican)
N / A
Richard Tass (Independent)
N / A

House District 41

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
John R. Kaiser (Republican)
N / A
Ken A. Esquibel (Democrat)

House District 42

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Pete Illoway (Republican)

House District 43

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Dan Zwonitzer (Republican)

House District 44

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
James W. Byrd (Democrat)
N / A

House District 45

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Matt Greene (Republican)
Seth Carson (Democrat)
N / A

House District 46

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Glenn Moniz (Republican)
N / A

House District 47

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
William "Jeb" Steward (Republican)

House District 48

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Joseph M. Barbuto (Democrat)
N / A

House District 49

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Clarence J. Vranish (Republican)
N / A
Terry L. Kimble (Democrat)
N / A

House District 50

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Pat Childers (Republican)

House District 51

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Rosie Berger (Republican)

House District 52

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Sue Wallis (Republican)
N / A
Nicholas De Laat (Libertarian)
N / A
Travis Hakert (Independent)
N / A

House District 53

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Gregg Blikre (Republican)
John Wiltbank (Libertarian)
N / A

House District 54

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Del McOmie (Republican)
N / A

House District 55

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
David R. Miller (Republican)
N / A

House District 56

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Tim Stubson (Republican)
Pamela RW Kandt (Democrat)
N / A

House District 57

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Thomas A. Lockhart (Republican)

House District 58

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Lisa Shepperson (Republican)
N / A

House District 59

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Carl R. "Bunky" Loucks (Republican)
Mike Gilmore (Democrat)
N / A

House District 60

Candidate Name / Party
Candidate Report Committee Report
Ted York (Republican)
N / A
John L. Freeman (Democrat)